قوانین سایت

+6
  

{بخش یک از سه : قوانین مورد تاکید}

الف : چون ممکن است از این صفحه گذرا عبور کنید موارد مهتر ابتدا ذکر میشود
۱_ قوانین رایج در بین سایتهای شناخته شده ای که به صورت قانونی {تحت نظر جمهوری اسلامی ایران} و ثبت شده به کار خود ادامه می دهند در این سایت نیر حکمفرماست.
۲- مسئولیت ارسال نظرات به عهده خودتان با نام کاربری مربوطه خواهد بود. اما این سایت می تواند نظرات آشوب بر انگیز را حذف کند و کاربرانی را که قصد اخلال دارند برای مدت خاصی و یا برای همیشه از دسترسی به سایت محروم کند. در ضمن خواهش میکنیم مجهول الهویه به فعالیت کاربری خود ادامه ندهید چون به تاکید نهادهای قضایی از ادامه کار شما معذوریم.
۳- {تخلفات و اشتباهات} را با کلیک روی {گزارش تخلفات و اشتباهات} به سایت گزارش دهید
۴- نقض کپی رایت توسط کاربر : در صورت مشاهده و یا گزارش و یا اثبات زیر پا گذاشتن کپی رایت حساب کاربری فرد مربوطه بدون تذکر قبلی بسته خواهد شد. و نام و مشخصات او در سایت منتشر و در اختیار همه قرار خواهد گرفت و از ثبت نام مجدد او با نامهای مشابه خودداری خواهد شد.
۵- مهمترین مانیفست های سایت به طور کامل در این لینکها شرح داده شده {برای مشاهده قوانین سایت کلیک کنید} {انتخاب شعر برتر} {اخلاق مداری و اسپمینگ} {برنامه های سایت} {استمداد در مورد نام شاعر}
۶- ارسال عکس کاربری و یا ارسال عکس برای شعرها : عکس ارسالی هم به مانند محتوای شعر باید از {قوانین کنترل محتوا} پیروی کند . اگر فضا برای آپلود عکس ندارید آن را از {تماس با ما} و قسمت {ارسال فایل} بفرستید . در هر صورت عکس شما با واترمارک سایت و از سرور شعر دو منتشر خواهد شد.
۷- سایت حق دارد آثار با محتوای نا مناسب از نظر قانونی را یا کلا دور بیاندازد یا با حذفیات منتشر کنید و نیز تایید اثر ارسالی شما ممکن است از یک روز تا یکهفته به طول بیانجامد و در صورت عدم تایید یک اثر خاص شما حق اعتراض ندارید در صورت عدم تایید ، سایت ملزم به پاسخگویی یا حتی اطلاع رسانی نیست همچنین بخش ارسال شعر جدید در {این لینک} را ببینید
۸- این سایت غیر انتفاعی است با هزینه شخصی اداره می شود و در این راستا توجه داشته باشید این سایت برای کسانی که به دنبال جنجال، مبارزات اجتماعی و به خصومت کشیدن محیط هستند جایی ندارد و نام کاربری فرد خاطی بدون اطلاع حذف می شود. پس خواهش اکید ما این است : برای مبارزات سیا.سی خود به دنیال محیط دیگری باشید و اصلا وارد این سایت نشوید {جنگ اول به از صلح آخر}. (به برخی از دوستان گل : فرض می کنیم حق با شماست ولی لطفا موجب فیلتر شدن این سایت ادبی نشوید و بگذارید اینجا بماند برای علاقه مندان به شعر. برخی دوستان که پیگیر اهداف مخصوصی هستند لطفا بروند به همان سایتهای مخصوص و نظرات خود را در آن سایتها درج کنند. عزیزان دل هر روز نمیتوانیم هزینه ی نظرات و جنجالهای شما را به هشدارهای مختلف ارگانهای ذیربط مبنی بر فیلترینگ ، بدهیم. رعایت کنید . در نظر دادن در این سایت خصوصی قوانین جمهوری اسلامی ایران رو رعایت کنید چون هزینه مبارزاتتان به ما تحمیل می شود و این کار انسانی نیست . به زبان فارسی توضیح داده شد لطفا رعایت کنید . مرسی)
۹- برای شرکت در کنفرانس صوتی شعر نرم افزار یاهو مسنجر و داشتن ایمیل یاهو الزامی است. قوانین کنفرانس مثل زمان شروع و پایان، نوبت دریافت تریبون و سایر قوانین بعدا اعلام میشود. قوانین اخلاقی و عدم انحراف از محوریت بحث همانند سایر قوانین نوشته شده در این صفحه می باشد
۱۰- در برخی موارد دیده شده که در نظرات بر سر موضوعی درگیری شدید ایجاد شده. لطفا موارد فنی مورد نظر خود را با ذکر مستدلات بنویسید و قضاوت رو به عهده سایرین بگذارید نیازی نیست برای نشاندن حرف خود به کرسی تلاش زیادی کنید. حرف حق و قانون و قاعده ای که از دید شما درست است بنویسید با تگ قواعد شعر حتما در آینده نفرات زیادی شما را میخوانند و خود قضاوت می کنند. بنابراین درگیری در نظرات پذیرفته شده نیست و ممکن است هر نظری که حاوی توهین مستقیم یا غیر مستقیم باشد حذف شود. لطفا پاسخ فرد روبروی خود را مودبانه بدهید تا به دست او برسد و زیر شعر درج شود…
۱۱- مدیریت سایت نیازی به کلنجار با اعضای متخلف نمیبیند و گوشزد کردن وظایف مدیران توسط کاربر را بر نمیتابد چنانچه با قوانین سایت شعر دو مشکل دارید میتوانید از سایتهای شعر دیگر لذت ببرید.
۱۲- ثبتنام و حضور شما در سایت یعنی پذیرش قوانین سایت. مدیریت سایت حق دارد هر لحظه قوانین را کم و زیاد کند.
۱۳- پستهای مرتبط با قوانین در کتگوری به این آدرس (روی لینک کلیک کنید) جمع شده اند

در مورد درخواست حذف شعر به موارد زیر دقت کنید :

۱ : اگر یکی از شاعران گرامی که عضو سایت نیستند و فقط شعر آنها در سایت با ذکر نام نویسنده ذکر شده ، درخواست حذف شعر خود را داشت می تواند درخواست خود را مطرح کند البته مراحل کانفرمیشن از طریق وبلاگ شاعر صورت میگیرد ممکن است تا حدود یکماه به طول بیانجامد در مورد درخواست حذف شعر موارد مطرح شده در زیر را ببینید و مطابق آن عمل کنید (حذف شعر برای شاعران عضو که زمانی با اختیار خودشان شعر خود را در این سایت قرار داده اند ممکن نیست)

۲ الف : متن تعهد نامه اخلاقی سایت شعر دو دات کام در زمینه کپی رایت را در {قسمت بالای همین صفحه} ببینید در تایید همان متن قبل از تصمیم برای حذف اثر خود ، تبصره های زیر را مرور کنید:

۲ ب : اشعار منتخب سایت شعر یک به شیوه گفته شده در {این لینک} برگزیده شده اند.

۲ ج : قرارگیری شعر شما در سایت مایه مباهات ماست ولی برای شاعران غیر عضو در سایت شعر دو حق حذف شعر قائلیم ولی قبل از اینکار باید تصدیق هویت شوید و صرفا با یک ایمیل امکان پذیر نیست.

۲ د : تصدیق هویت شاعر به این صورت است که کاربر مورد نظر آدرس وبلاگ یا سایت خود را به همراه درخواست حذف شعر و اینکه چه شعری حذف شود را از بخش تماس با ما میدهد و بعد {کد تصدیق هویت} ظرف یک هفته آینده به وبلاگ شما ارسال خواهد شد…

۲ ه : هر تماسی که شما میفرستید مستقیما به ایمیل و اینباکس مدیریت سایت به آدرس :
shere1.com1{at}yahoo{dot}com می رود و از این بابت جلوی هرگونه اعتراضی گرفته می شود.

۲ و : متن کامل قانون حمایت از حقوق مولفین را در این آدرس {با مراجعه به این لینک} بخوانید و به ماده ۲۲ و ماده ۷ آن توجه ویژه بفرمایید.

۳ : اگر دوستی تمایل به نشر اثر خود نداشتند می توانند اعلام بفرمایند تا در صورت امکان ترتیب اثر داده شود اما مطابق قانون وقتی مطلبی یکبار در اینترنت توسط صاحب اثر منتشر شد بازنشر آن نیازمند اخذ مجوز ثانوی نیست دوستانی که تمایل به انتشار مطالبشان ندارند نباید آنها را در هیچ سایتی منتشر نمایند. در غیر این صورت قانون کلی تمام سایتها این است که انتشار اثر با ذکر منبع و نام شاعر بلامانع است و قید گردیده که کپی برداری منوط به قید نام نویسنده بلامانع است و تمام سایتها محقند است نه تنها از این مطالب بلکه از هر مطلب دیگری که یکبار در هر وبلاگ یا سایتی منتشر شده است باز نشر نماید و در این خصوص حقوق مادی ای متوجه نویسنده نمی گردد مگر حقوق معنوی که با قید نام نویسنده اثر پرداخت می شود. منبع مورد نظر میتواند هر سایت یا وبلاگی که یک بار این اشعار را منتشر کرده باشد اما در خصوص منبع در {این لینک} مفصل شرح داده شده است.

{بخش دو از سه : قوانین سایت}

الف : تعریف
۱- سایت شعر یک shere1.com : اشعار برتر (به گزینش کاربران)
۲- سایت شعر دو shere2.com : ارسال شعر برای انتخاب شعر ماه
۳- سایت شعر یک نیاز به عضویت ندارد و نویسنده هر دیدگاه کافیست فقط اولین دیدگاهش پذیرفته شده داشته باشد و با همان نام و ایمیل و مشخصات ، اتوماتیک نظرات او تایید میگردد.
۴- سایت شعر دو نیاز به عضویت دارد و عضویت ساده و رایگان برای عموم می باشد با مراجعه به سایت متوجه خواهید شد.

ب : قوانین کلی
قوانین رایج در بین سایتهای شناخته شده ای که به صورت قانونی و ثبت شده به کار خود ادامه می دهند در این سایت نیر حکمفرماست منجمله :
۱- عدم عناد با قوانین جاری در کشور جمهوری اسلامی ایران
۲- عدم منافات با عفت عمومی و نیز عقل و شرع و عرف
۳- کپی برداری منوط به قید نام نویسنده و منبع بلامانع است
۴- بر اساس اختیارات مدیریت سایت و نیز قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران این قوانین ممکن است کم یا اضافه شوند

موجب افتخار ماست که ورود همه شاعران و اساتید برتر سایتها این مرز و بوم را به سایت خودشان خوش آمد گوییم و اعلام کنیم نهایت تلاش ما بر این است تا جایی که قوانین لکه دار نشوند به جز نظر شما که امیدواریم در این راه به ما بپیوندند هیچ عاملی در انتخاب شعر برتر دخیل نشود.

{بخش سه از سه : قوانین سایبری جمهوری اسلامی ایران}

سایت shere2.com مطلقا تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و بر اساس آن ها پایه گذاری شده است. در راستای شفاف سازی، قوانین مرتبط و اعمال شده در این سایت به شرح ذیل به اطلاع بازدید کنندگان محترم قرار می گیرد.

انتشار عکس و متون حاوی نکات زیر در سایت ممنوع می باشد.

قوانین جمهوری اسلامی ایران :

الف) محتوای علیه عفت و اخلاق عمومی
۱ـ اشاعه فحشاء و منکرات ( بند ۲ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۲ـ تحریک، تشویق، ترغیب، تهدید یا دعوت به فساد و فحشاء و ارتکاب جرایم منافی عفت یا انحرافات جنسی (بند ب ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه ای و ماده ۶۴۹ قانون مجازات اسلامی)
۳ـ انتشار، توزیع و معامله محتوای خلاف عفت عمومی( مبتذل و مستهجن) بند ۲ ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۱۴ قانون جرایم رایانه ای)
۴ـ تحریک، تشویق، ترغیب، تهدید یا تطمیع افراد به دستیابی به محتویات مستهجن و مبتذل ( ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه ای)
۵ـ استفاده ابزاری از افراد( اعم از زن و مرد) در تصاویر و محتوی، تحقیر و توهین به جنس زن، تبلیغ تشریفات و تجملات نامشروع و غیر قانونی( بند ۱۰ ماده ۶ قانون مطبوعات)

ب) محتوای علیه مقدسات اسلامی
۱ـ محتوای الحادی و مخالف موازین اسلامی( بند ۱ ماده ۶ قانون مجازات اسلامی)
۲ـ اهانت به دین مبین اسلام و مقدسات آن ( بند ۷ ماده ماده ۶ قانون مجازات اسلامی و ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی)
۳ـ اهانت به هر یک از انبیاء عظام یا ائمه طاهرین (ع) یا حضرت صدیقه طاهره (س) ( ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی)
۴ـ تبلیغ به نفع حزب، گروه یا فرقه منحرف و مخالف اسلام ( بند ۹ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۵ـ تبلیغ مطالب از نشریات و رسانه ها و احزاب و گروههای داخلی و خارجی منحرف و مخالف اسلام به نحوی که تبلیغ از آنها باشد( بند ۹ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۶ـ اهانت به امام خمینی(ره) و تحریف آثار ایشان (ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی)
۷ـ اهانت به مقام معظم رهبری (امام خامنه ای) و سایر مراجع مسلم تقلید ( بند ۷ ماده ۶ قانون مطبوعات)

ج) محتوای علیه امنیت و آسایش عمومی
۱ـ تشکیل جمعیت، دسته، گروه در فضای مجازی( سایبر) با هدف برهم زدن امنیت کشور( ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی)
۲ـ هر گونه تهدید به بمب گذاری ( ماده ۵۱۱ قانون مجازات اسلامی)
۳ـ محتوایی که به اساس جمهوری اسلامی ایران لطمه وارد کند ( بند ۱ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۴ـ انتشار محتوی علیه اصول قانون اساسی ( بند ۱۲ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۵ـ تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران( ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی)
۶ـ اخلال در وحدت ملی و ایجاد اختلاف ما بین اقشار جامعه به ویژه از طریق طرح مسائل نژادی و قومی( بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۷ـ تحریک نیروهای رزمنده یا اشخاصی که به نحوی از انحاء در خدمت نیروهای مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی ( ماده ۵۰۴ قانون مجازات اسلامی)
۸ـ تحریص و تشویق افراد و گروهها به ارتکاب اعمالی علیه امنیت، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور(بند ۵ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۹ ـ تبلیغ به نفع گروهها و سازمانهای مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران( ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی)
۱۰- فاش نمودن و انتشار غیر مجاز اسناد و دستورها و مسایل محرمانه و سری دولتی و عمومی ( بند ۶ ماده قانون مطبوعات و مواد ۲ و ۳ قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی و ماده ۳ قانون جرایم رایانه ای)
۱۱ـ فاش نمودن و انتشار غیر مجاز اسرار نیروهای مسلح (بند ۶ ماده قانون مطبوعات)
۱۲ـ فاش نمودن و انتشار غیر مجاز نقشه و استحکامات نظامی( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۱۳ـ انتشار غیر مجاز مذاکرات غیر علنی مجلس شورای اسلامی ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۱۴ـ انتشار بدون مجوز مذاکرات محاکم غیر علنی دادگستری و تحقیقات مراجع قضایی ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات)

د) محتوای علیه مقامات و نهادهای دولتی و عمومی
۱ـ اهانت و هجو نسبت به مقامات، نهادها و سازمان حکومتی و عمومی( بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و مواد ۶۰۹ و ۷۰۰ قانون مجازات اسلامی)
۲ـ افترا به مقامات، نهادها و سازمان حکومتی و عمومی( بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی)
۳ـ نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه مقامات، نهادها و سازمان های حکومتی( بند ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی)

ه ) محتوایی که برای ارتکاب جرایم رایانه ای و سایر جرایم بکار می رود
۱ـ انتشار یا توزیع و در دسترس قرار دادن یا معامله داده ها یا نرم افزارهای که صرفاً برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود(ماده ۲۵ قانون جرایم رایانه ای)
۲ـ فروش، انتشار یا دردسترس قرار دادن غیر مجاز گذر واژه ها و داده هایی که امکان دسترسی غیر مجاز به داده ها با سامانه های رایانه ای یا مخابراتی دولتی یا عمومی را فراهم می کند( ماده ۲۵ قانون جرایم رایانه ای)
۳ـ انتشار یا در دسترس قراردادن محتویات آموزش دسترسی غیر مجاز، شنود غیر مجاز، جاسوسی رایانه ای، تحریف و اخلال در داده ها یا سیستم های رایانه ای و مخابراتی.( ماده ۲۵ قانون جرایم رایانه ای)
۴ـ آموزش و تسهیل سایر جرایم رایانه ای( ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه ای)
۵ـ انجام هر گونه فعالیت تجاری و اقتصادی رایانه ای مجرمانه مانند شرکت های هرمی( قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور و سایر قوانین)
۶ـ انتشار ویروس دهی بازی های رایانه ای دارای محتوای مجرمانه( مواد مختلف قانون مجازات اسلامی و قانون جرایم رایانه ای)
۷ـ انتشار فیلتر شکن ها و آموزش روشهای عبور از سامانه های فیلترینگ ( بند ج ماده ۲۵ قانون جرایم رایانه ای)
۸ـ تبلیغ و ترویج اسراف و تبذیر ( بند ۳ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۹ـ انتشار محتوای حاوی تحریک، ترغیب، یا دعوت به اعمال خشونت آمیز و خودکشی( ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه ای)
۱۰ـ تبلیغ و ترویج مصرف موادمخدر، مواد روان گردان و سیگار( ماده ۳ قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات ۱۳۸۵)
۱۱ـ باز انتشار و ارتباط( لینک) به محتوای مجرمانه تارنماها و نشانی های اینترنتی مسدود شده، نشریات توقیف شده و رسانه های وابسته به گروهها و جریانات منحرف و غیر قانونی
۱۲ـ تشویق، تحریک و تسهیل ارتکاب جرائمی که دارای جنبه عمومی هستند از قبیل اخلال در نظم، تخریب اموال عمومی، ارتشاء، اختلاس، کلاهبرداری، قاچاق موادمخدر، قاچاق مشروبات الکلی و غیره( ماده ۴۳ قانون مجازات اسلامی)
۱۳ـ انتشار محتوایی که از سوی شورای عالی امنیت ملی منع شده باشد .
۱۴ـ تشویق و ترغیب مردم به نقض حقوق مالکیت معنوی ( ماده ۱ قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیکی)
۱۵ـ معرفی آثار سمعی و بصری غیر مجاز به جای آثار مجاز. ( ماده ۱ قانون نحوه مجازات. اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز دارند)
۱۶ـ عرضه تجاری آثار سمعی و بصری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی( ماده ۲ قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز دارند ) .

امتیاز این کاربر 458 و از اعضای دارای امتیاز کمتر از حد نصاب لازم برای رده بندی می باشد با 80 دیدگاه
Top